Pozycjonowanie

Wycena pozycjonowania

Tak / Nie

telefon606 100 110 mapa strony kontakt

Czy wiesz, że?

Pozycjonowanie to stały rozwój i doskonalenie technik!

Porady o pozycjonowaniu

"Jakość to to, co sprawia, że rzecz jest rzeczą, którą jest."
Arystoteles
 


Pozycjonowanie - linki prowadzące do strony

Dobry pozycjoner to osoba, która rozumie zagadnienia optymalizacji on-site (na stronie) i off-site (czynniki zewnętrzne). Ten artykuł traktuje o czynnikach zewnętrznych, bez których pozycjonowanie trudnych fraz jest zasadniczo niemożliwe. Opiszemy w nim czym jest budowanie linków i skrótowo przedstawimy kluczowe parametry z nim związane. Nie ukrywamy, że będzie to również opowieść o tym dlaczego nasza usługa budowy linków jest tak dobra.

Zróżnicowanie - słowo klucz

Zróbmy małą zabawę i ilustrację opisywanego zagadnienia. Zostałeś politykiem. Czy zdziwiłoby Cię, że pisze o Tobie tylko jedna gazeta? Wyszukiwarkę też dziwi, to że mnóstwo linków prowadzi do Ciebie z zaledwie kilku stron. Czy ma to negatywny wpływ? Oczywiście, że nie. Ale pozycjonowanie nie jest o neutralnych czynnikach, tylko o uwypuklaniu zalet. Dlatego Państwa strona powinna mieć zróżnicowane linkowanie. Poniżej przedstawiamy rysunek czego przede wszystkim powinno dotyczyć różnicowanie. Natomiast to jest tylko prosty, skrócony schemat, a nie recepta na sukces Państwa strony. Receptą są nasze pakiety linków, które spełniają wszystkie elementy i to z ogromną nawiązką, o której nie chcielibyśmy tutaj pisać.

Prawidłowe linkowanie

pozycjonowanie

Ilość czy jakość?

Napisano, że linków powinno być dużo i z dużej ilości stron. Ale czy to nie przesada? W pewnym sensie tak. Czy nie zdziwiłoby Cię, że o Tobie (pamiętaj, że wciąż jesteś politykiem) pojawia się trzydzieści razy więcej artykułów niż o innych politykach? Wyszukiwarkę też dziwi, że jedna strona jest wyraźnie częściej linkowana niż pozostałe. Czy ma to negatywny wpływ? Oczywiście, że nie (powinno). Jakby tak było, to byłaby recepta do szkodzenia innym. Natomiast pozycjonowanie nie jest o szkodzeniu, tylko o pozytywnych czynnikach wpływających na naszą stronę. Oczywiście, że są czynniki (świetna treść, o której możesz poczytać w naszych innych poradach) sprzyjające temu, żeby do jednej strony prowadziło dużo więcej odnośników niż do pozostałych. Ale we wszystkim konieczny jest umiar. Linki należy budować z umiarem i wyczuciem. Pytanie czy posiadają Państwo 'to konkretne' wyczucie? Wyczucie wynika z doświadczenia, które zdobywa się pozycjonując setki różnych stron, o różnej tematyce, na różne słowa kluczowe i w zróżnicowanych warunkach jakie stawia konkurencja. Doświadczenie pozwala również ocenić jakość każdego pojedynczego linka. A to właśnie jakość odnośników (w połączeniu z innymi ważnymi czynnikami - głównie on-site) jest elementem, który pomaga w rankingach jednym stronom być nad pozostałymi.

Podsumowanie

Budowanie linków jest najważniejszym elementem pozycjonowania strony. Trzeba je wykonywać z umiarem i rozsądkiem, dbając przy tym o zróżnicowanie i jakość odnośników. W teorii sprawa wydaje się być dziecinnie prosta. Natomiast jak przychodzi do procesu pozycjonowania okazuje się, że możliwości różnicowania linków są ograniczone. Warto współpracować z firmami, które są w stanie zagwarantować dużą unikalność i różnorodność linków. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w naszej bazie mamy ponad 50.000 domen, z których możemy zbudować odnośniki do Państwa strony. To daje Państwu pewność, że zamawiając kolejne pakiety, każdy z nich będzie inny, unikalny i zróżnicowany. Ten artykuł nabrał charakteru komercyjnego, ale w tle jest jeden, główny przekaz, który chcieliśmy wyrazić. Pozycjonując należy być, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nieprzewidywalny. To nie jest zachęta do zakupów, to jest zachęta do działania i kreatywnego myślenia.

(c) 2012 PFF   skuteczne pozycjonowanie